Арсенал спря Манчестър Сити

Арсенал поднесе голямата изненада този уикенд във Висшата лига, след като победи с 2:0 като гост шампионите от Манчестър Сити. Първото попадение за лондончани вкара Санти Касорла от дузпа в 24 минута, а победния гол беше дело на Оливие Жиру в 66 минута, който получи пас от Касорла.

В отсъствието на Яя Тура Сити отново загуби, но по-важното е, че защитата на шампионите игра слабо и допусна твърде много грешки, които улесниха бързите нападатели на Арсенал.

Венсан Компани направи дузпата, която Касорла вкара, но французинът нямаше друг изход в тази ситуация.

След тази загуба на Сити, разликата от 5 точки с лидера Челси се запази: 52 на 47, а Арсенал се залепи за отборите в Топ 4. Тимът на Венгер е пети с 39 точки, като пред него са още Саутхемптън (3-о място с 42 точки) и Манчестър Юнайтед, който е 4-и с 40 точки.

Анализаторите в Англия определиха представянето на Касорла в мача като „едно от най-добрите в кариерата му", а като цяло целият тим на лондончани игра силно и вдъхновено.

Касорла демонстрира поведение, което рядко виждаме у играчите на Арсенал в последните години - испанецът беше напълно изтощен през второто полувреме, но се бореше да всяка топка и игра до последната минута, а когато мачът свърши нямаше сили, за да излезе сам от терена и се наложи Алекс Окслейд-Чембърлейн да го носи на раменете си.

По ирония на съдбата, точно Арсенал е тимът, нанесъл предишната толкова тежка загуба на Сити у дома - шампионите не бяха губили като домакини с два и повече гола разлика от октомври 2010, когато паднаха с 0:3 от Арсенал.