Спаси ли кожата Жозе? Алексис донесе паметен обрат срещу Нюкасъл

Марсиал вкара гола за 2:2, а победният бе дело на Алексис Санчес.

Манчестър Юнайтед постигна страхотен обрат и се наложи с 3:2 в домакинството си на Нюкасъл в мач 8-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" изоставаха с 0:2 след само 10 минути игра и "свраките" съхраняваха аванса си до 70-ата минута, след която рухнаха.

Така Жозе Моуриньо пое глътка въздух след изминалите 4 мача във всички турнири, в които отборът му нямаше успех - най-лошата серия в цялата кариера на Специалния.

Любопитното е, че гола на победата отбеляза Алексис Санчес, който преживя трудни няколко седмици на постоянни критики заради посредственото представяне и астрономическата си заплата.

Бразилецът Роберт Кенеди (7) реализира първия гол с диагонален удар, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Давид де Хеа. По-малко от 180 секунди след това Йошинори Муто (10) овладя топката в наказателното поле, излъга двама защитници и бе точен за 0:2, при какъвто резултат двата тима се оттеглиха на почивка.

След нея натискът на "червените дяволи" даде резултат и те стигнаха до пълен обрат. Хуан Мата (70) от фаул намали, а Антони Марсиал (76) изравни след асистенция на Пол Погба.

Усилията на домакините дадоха резултат и в последната минута, когато Алексис Санчес донесе трите точки за Юнайтед след пас на Ашли Йънг.

След четвъртия си успех за сезона успеха си Манчестър Юнайтед се изкачи на осма позиция с 13 точки. Нюкасъл остава предпоследен само с 2 точки и без победа този сезон.