Ливърпул и Челси оставиха развръзката за Лондон - 1:1

Стърлинг отбеляза чудесен изравнителен гол.

Ливърпул и Челси оставиха полуфиналния си спор от турнира за Купата на Лигата нерешен след 1:1 на "Анфийлд роуд".

Така финалистът ще бъде излъчен след реванша в Лондон.

Домакините определено могат да съжаляват, че пропуснаха да вземат аванс срещу лидера в Премиършип след силно второ полувреме, в което вратарят Куртоа отрази набезите на "червените".
Мачът започна отлилчно за лондончани, след като получиха дузпа още в 17-та минута, когато Азар бе повален от Емре Джан и белгиецът сам се разписа от бялата точка.

В самия край на полувремето Диего Коща игра с ръка в наказателното поле на Челси, но съдията Аткинсън не отсъди дузпа.

Четвърт час след почивката Ливърпул изравни. Стърлинг напредна през центъра и с прецизен диагонален удар вдигна феновете на домакините на крака.

До края Тибо Куртоа показа класа и се справи след удари на Стърлинг, Хендерсън и Лалана, съхранявайки равенството преди реванша точно след седмица.