Иско донесе първа домакинска победа на Реал

Реал се изкачи до петото място в класирането с 14 точки, 7 по-малко от лидера Барселона

Реал Мадрид постигна първа домакинска победа от началото на сезона в Ла Лига, след като в мач от седмия кръг се наложи с 2:0 над Еспаньол като домакин. В герой за домакините се превърна плеймейкърът Иско, който реализира и двата гола за успеха.

Испанският национал откри резултата в 30-та минута, след като бе изведен сам срещу вратаря по чудесен начин от Кристиано Роналдо.

В следващите 3 минути самият Роналдо пропусна две отлични възможности да удвои аванса на тима си, а в началото на второто полувреме Кейлор Навас запази крехкия аванс на домакините с чудесно спасяване след удар на Марк Наваро.

Реал все пак стигна и до втори гол в 70-та минута, а негов автор отново бе Иско, който този път се разписа след подаване на Асенсио.

До края на мача нов гол не падна и така Реал се изкачи до петото място в класирането с 14 точки, 7 по-малко от лидера Барселона. Еспаньол заема 14-а позиция с 8 пункта.