Перфектната форма на Ливърпул продължи със седма поредна победа

Още една шампионска победа за "червените" Снимка: Getty Images
Още една шампионска победа за "червените"

Ливърпул продължи с перфектната си форма от началото на сезона и записа седма поредна победа, след като успя да вземе минимален успех с 1:0 в гостуването си на Шефийлд Юнайтед.

Единственото попадение отбеляза Джорджиньо Вайналдум в 70-та минута след грешка на вратаря на домакините Дийн Хендерсън.

„Червените“ трудно стигаха до чисти голови положения, но в 44-ата минута лявата греда спаси Шефийлд след удар на Садио Мане.

През втората част организираната игра на домакините продължи да създава проблеми на Ливърпул, заради което Юрген Клоп пусна в игра Дивок Ориги на мястото на Джордан Хендерсън, който получи контузия. Мохамед Салах застана на върха на атаката, Садио Мане мина вдясно, а Роберто Фирмино заигра като плеймейкър.

Гостите заиграха по-опасно и именно след едно недобре изчистено центриране на Ориги, Вайналдум намери топката от въздуха от границата на наказателното поле, вратарят Хендерсън не се намеси добре и позволи кълбото да мине между краката му.

Малко по-късно Салах имаше възможност да вкара втори гол за гостите, но изведен сам срещу вратаря след нова грешка в отбраната, бе опроверган от Хендерсън, който спаси с крак и се реабилитира за грешката си при гола.

Така Ливърпул продължава с пълен актив от 21 точки след седем изиграни мача. „Червените“ дръпнаха с осем пункта пред втория Манчестър Сити преди гостуването на „гражданите“ на Евертън по-късно днес. Шефийлд остава с осем точки на 10-ата позиция.