Спорна дузпа и магията на "Анфийлд" донесоха победата на Ливърпул в 95-ата минута (видео)

Спорна дузпа и магията на "Анфийлд" донесоха победата на Ливърпул в 95-ата минута  (видео) Снимка: Getty Images

Магията на „Анфийлд“ отново каза своята дума! Ливърпул записа своята 17-а поредна победа във Висшата лига, но не и без помощта на съдията и на доста спорна дузпа в добавеното време.

В 93-тата минута, при резултат 1:1, реферът Крис Кавана отсъди дузпа в полза на домакините след лек контакт между Марк Олбрайтън и Садио Мане в наказателното поле.

Грешката на Лестър дойде секунди преди последния съдийски сигнал. Олбрайтън и Каспер Шмайхел не се разбраха кой да вземе една топка, тя бе спечелена от Садио Мане, а след лек контакт между краката на Мане и Олбрайтън сенегалецът се строполи на тревата. Реферът посочи точката за изпълнение на дузпа, ВАР не отмени решението му.

Зад топката застана Джеймс Милнър, тъй като и Мохамед Салах, и Роберто Фирмино вече бяха напуснали терена. Ветеранът обаче не сбърка от бялата точка и удължи победния рейд на „червените“, които са вече на само един успех от рекорда на Манчестър Сити.

Иначе, бившият мениджър на „червените“ Брендън Роджърс бе на крачка от това да вземе точка при завръщането си на „Анфийлд“.

Садио Мане, който спечели дузпата, отбеляза и първия гол за Ливърпул в 40-ата минута след страхотно извеждащо подаване. Лестър бе на крачка от равенството след изравнителния гол на Джеймс Мадисън 10 минути преди края, но тогава дойде положението с дузпата.

Така Ливърпул продължава победната си серия и има осем поредни успеха от началото на сезона и пълен актив от 24 точки на върха в класирането. Лестър остава на третото място с 14.