Лукаку отново спаси Юнайтед, пестелив Сити взе своето

Във втори пореден мач Лукаку се разписа два пъти.

Отборът на Манчестър Юнайтед бе на път да пропусне отлична възможност да измести Арсенал от топ 4 на Висшата лига, но в крайна сметка стигна до инфарктно 3:2 у дома срещу борещия се за оцеляване отбор на Саутхемптън в мач от 29-ия кръг.

Отново два гола, както беше и през седмицата срещу Кристъл Палас, отбеляза Ромелу Лукаку. Белгийският национал дари трите точки на "дяволите", които вече са четвърти - с два пункта пред Арсенал.

Изненадващо, първото полувреме приключи при резултат 0:1, след като Валери откри за "светците" в 26-ата минута.

След почивката обаче Юнайтед обърна набързо с попадения Перейра и Лукаку съответно в 54-тата и 59-ата минути.

Уорд-Прауз обаче изравни четвърт час преди края и мачът вървеше към равенство, но Лукаку вкара победния гол в 89-ата минута.

В продължението домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Погба пропиля наказателния удар, за да направи успеха по-изразителен.

Шампионът Манчестър Сити стигна до пестеливо 1:0 в своя полза при тежкото си гостуване на Борнемут и постави под напрежение Ливърпул преди утрешното мърсисайдско дерби на "червените" с Евертън.

Eдинственото попадение в мача бе дело на Риад Марез. Алжирецът влезе в игра в края на първото полувреме на мястото на контузилия се Кевин Де Бройне, а в 55-ата минута се разписа. Отборът на Гуардиола имаше тотално преимущество през целия мач, но не създаде много голови положения.

Това бе втора поредна победа с 1:0 за "гражданите" след тази в междинния кръг срещу Уест Хем.