Челси няма спиране, Юнайтед със знаменит обрат

Челси подобри рекорд на Арсенал.

Челси се поздрави с 13-та си поредна победа във Висшата лига, надигравайки гостите от Стоук Сити с 4:2 в новогодишна голеада.

Гари Кейхил откри резултата през първото полувреме, но веднага след почивката Мартинс Инди изравни. Вилиан даде аванс на "сините" в 57-та минута, а Питър Крауч направи 2:2.

Секунди след второто изравняване отново Вилиан се разписа за 3:2.

Диего Коща, който се завърна в тима след наказание, оформи крайния резултат след великолепни индивидуални действия пет минути преди края.

Така Челси изравни рекорда за поредни победи на Арсенал в рамките на един сезон. Иначе "артилеристите" в рамките на две първенства имат 14 поредни успеха.

На 75-ия рожден ден на легендарния сър Алекс Фъргюсън Манчестър Юнайтед изстрада обрата за 2:1 над Мидълзбро у дома.

"Червените дяволи" губеха с 0:1 до 85-та минута, но Марсиал и Погба изковаха петия пореден успех на отбора на Моуриньо.