Барса няма пощада! Удари Реал на "Бернабеу" за втори път в рамките на три дни

Иван Ракитич се разписа победно за каталунците.

Само три дни след като изхвърли Реал Мадрид от турнира за Купата на Испания след победа с 3:0 като гост, Барселона спечели и гостуването си на вечния съперник от 26-ия кръг на Примера дивисион. Този път каталунците не бяха толкова убедителни в резултата, но и 1:0 бе достатъчно да донесе много радост на феновете им и 12 точки аванс пред "кралете" на върха в класирането.

Автор на единственото попадение в мача стана Иван Ракитич през първата част.

В 26-ата минута Сержи Роберто и хърватинът направиха двойно подаване, след което Ракитич изскочи сам срещу Тибо Куртоа и много технично копна топката, за да го преодолее.

Малко преди това Лука Модрич бе близо да даде аванс на Реал, но Лангле се хвърли на шпагат и изби топката след удара му.

До края на първото полувреме имаше още интересни ситуации и пред двете врати, но гол не падна.

Секунди преди края на частта Меси получи удар в носа от Серхио Рамос. Това остана незабелязано от съдията, който бе заобиколен от футболистите на гостите, но протестите им останаха без реакция от негова страна.

Темпото не спадна и през второто полувреме, а в самото му начало Бензема направи огромен пропуск от няколко метра, но бе отсъдена и засада.

В 70-ата минута Меси изведе прекрасно Дембеле, френският бързак стреля по земя към далечната греда и прати топката в аут. Луис Суарес очакваше подаване и не остана много доволен от факта, че младият му съотборник не пожела да му подаде.

Веднага след това Винисиус пробва шут от 20-ина метра на другия край на терена, но той бе неточен.

В крайна сметка ново попадение не падна и играчите на Ернесто Валверде ликуваха на терена на вечния си съперник за втори път в рамките на три дни.