Новите играчи направиха Ливърпул истински кандидат за трофеи: 5 извода след дербито с Юнайтед

Ливърпул отнесе Манчестър Юнайтед с 3:1 в дербито между големите съперници в английския футбол.

Отборът на Юрген Клоп доказа превъзходството си над противника и заслужено спечели на "Анфийлд", макар че успехът дойде благодарение на златната резерва Джердан Шакири и на няколко щастливи рикошета при двата негови гола след почивката.

За пореден път "червените дяволи" играха неуверено в първите минути и се провалиха в опазването на Садио Мане, който им вкара след извеждащ пас на Фабиньо.

Ненадейно обаче Джеси Лингард изравни след груба грешка на героизирания в последните дни Алисон. Вратарят изпусна топката при едно центриране и я отби право на крака на Лингард, за да се стигне до 1:1 и до разколебаване в редиците на домакините.

През втората част Ливърпул доминираше, но не успяваше да застраши Давид де Хеа - до влизането на Джердан Шакири, който с две попадения след рикошети върна "мърсисайдци" на първо място в класирането на точка над Манчестър Сити.

Откъде дойде ключовото предимство на Ливърпул в мача, къде сбърка Жозе Моуриньо в решенията си и какво следва за Юнайтед след поредното разочарование през сезона?

Отговорите са в галерията с пет извода от Ливърпул - Манчестър Юнайтед 3:1.