Арсенал се мъчи дълго, но проби Стоук с два гола на Обамеянг

Играта на Арсенал потръгна чак след отбелязването на първия гол Снимка: Getty Images
Играта на Арсенал потръгна чак след отбелязването на първия гол

С голове към края на мача Арсенал победи Стоук Сити с 3:0 на "Емирейтс" и се доближи на 5 т. от петия в класирането Челси.

"Артилеристите" имаха трудности в мача до падането на първия гол, който дойде от дузпа в 75-ата минута. Тогава Йозил беше повален в наказателното поле, а Пиер-Емерик Обамеянг вкара наказателния удар за 1:0.

Арсенал заигра по-добре и десетина минути по-късно реши всичко с втори гол, отбелязан отново от Обамеянг.

В края домакините получиха още една дузпа за нарушение срещу резервата Александър Лаказет. Самият французин беше точен в изпълнението от бялата точка за крайното 3:0.