Юнайтед има нов герой: 5 извода след победата над Тотнъм

Манчестър Юнайтед си има нов герой и неговото име е Хенрик Мхитарян.

След като отбеляза първия си гол за клуба при победата с 2:0 над Заря в четвъртък вечер, която класира „червените дяволи“ за директните елиминации в Лига Европа, Мхитарян донесе победата с 1:0 над Тотнъм в неделя и се превърна в първия арменец с гол във Висшата лига.

Успехът остави Юнайтед на шестата позиция, но вече само на три точки от „шпорите“ и на шест от четвъртото място, където в момента е градския съперник Сити, който в събота вечер загуби с 2:4 от Лестър.

Тимът на Жозе Моуриньо изигра един от най-добрите си мачове този сезон. Тактиката на Специалния проработи, Юнайтед успя да задържи ранния си аванс и прибра трите точки.

А тези точки са изключително важни, не само заради съперника, но и в началото на сгъстения коледно-новогодишен график.

В галерията вадим пет извода от успеха на Юнайтед над „шпорите“.