Реал разгроми Сити пред 100 000 в Мелбърн

Реал (Мадрид) спечели австралийското издание на турнира International Champions Cup, след като разгроми Манчестър Сити с 4:1 в последния мач пред почти 100 000 зрители на „Мелбърн Крикет Граунд“.

Рахийм Стълинг бе освиркван при всяко свое докосване до топката, а друго от новите попълнения на „гражданите“ Фабиън Делф напусна терена контузен още в 20 минути след началото на срещата.

Краим Бензема откри резултата с прекрасен удар, а малко по късно Кристиано Роналдо отбеляза за 2:0 с елегантно прехвърлящо изпълнение. В края на редовното време на първата част Пепе с глава направи резултата класически.

В даденото продължение съдията отсъди странна дузпа. Стърлинг бе изведен добре, но при спирането на топката игра с ръка. Това не бе забелязано от рефера, а секунда по-късно и Серхио Рамос пипна топката с ръка.

Съдията посочи бялата точка, въпреки че играта с ръка на бранителя на Реал бе извън наказателното поле. Яя Туре застана зад топката и хладнокръвно намали резултата.

През втората част действият на терена отново бяха под пълния контрол на „кралете“, но падна само едно ново попадение. То бе дело на резервата Денис Черишев в 73-тата минута.

Така, Реал спечели първото място в турнира, след като завърши с четири точки. Рома се нареди втори с три, а Сити остана трети с две.