Милан потрепери срещу слабак, Наполи обърна Аталанта

Сусо измъкна Милан с гол от фаул.

Милан победи трудно Каляри с 2:1 в мач от втория кръг на Серия "А". Двубоят започна отлично за "росонерите", но през втората част сардинците затрудниха именития си съперник.

В 10-та минута Кутроне бе изведен зад защитата от Сусо и откри резултата.

Гостите удариха греда в 22-та минута чрез Марко Сау. Донарума показа високата си класа в следващите минути, след като се намеси решително при няколко опита на футболистите на Каляри да изравнят.

В края на полувремето удар на Фабио Борини бе избит от голлинията.

През втората част груба грешка на Франк Кесие в 57-та минута позволи на Жоао Педро да изравни резултата.

В 70-та минута Сусо изпълни отлично пряк свободен удар и донесе победата за Милан. До края на срещата домакините трябваше да потреперят, за да запазят пълния си точков актив от началото на сезона.

Лацио записа първа победа в Серия "А". Футболистите на Симоне Индзаги се наложиха с 2:1 над Киево във Верона. Чиро Имобиле откри резултата за римляните в 11-та минута, а Пачурели изравни за Киево в 34-та. Герой за "орлите" стана халфът Милинкович-Савич, който реализира победен гол минута преди края на мача.

Наполи направи пълен обрат срещу Аталанта и взе победата с 3:1. Кристанте откри за гостите от Бергамо в 15-та минута. През втората част чрез Желински, Мертенс и Рог футболистите от Неапол стигнаха до успеха.