Полуфиналист от Евро 2016 се размина със Световното

Аарън Рамзи се е покрил с фланелката след последния съдийски сигнал на Уелс-Ирландия Снимка: Getty Images

Уелс се издъни мощно на финала на световните квалификации и отпадна от сметките за класиране на Мондиал 2018 в Русия.

Полуфиналистът от Евро 2016 загуби от Ирландия с 0:1 у дома в решителния мач за второто място в група D, който изпращаше победителя на бараж.

Без звездата Гарет Бейл домакините бяха по-добри през първата част, но Ирландия се защитаваше добре. В 57-ата минута Ашли Уилямс не успя да изчисти, Хендрик центрира и след рикошет Джеймс Маклийн вкара скъпоценния гол за отбора на Мартин О'Нийл.

Ирландците удържаха победата и изпревариха Уелс с две точки в крайното класиране - 19 срещу 17 т., с което грабнаха и второто място, а уелсците останаха трети.

В група D директно класиране си осигури Сърбия, която доста трудно надделя над Грузия с 1:0 като домакин. Александър Прийович вкара гола в 74-ата минута, донесъл решителните три точки на сърбите, които изиграха слабо първо полувреме и даже бяха освиркани от часто от 40-те хиляди фенове на стадиона.

Отборът, воден от бившия треньор на Левски Славолюб Муслин, заигра по-силно през второто полувреме и взе необходимата за класиране победа.