Интер се срина в 97 мин. срещу Милан

Малко не стигна на Интер. Снимка: Getty
Малко не стигна на Интер.

Интер и Милан завършиха 2:2 в дербито на кръга в Серия А.

"Росонерите" губеха 0:2 до 83 мин., но Алесио Романьоли и Кристиян Сапата донесоха точката на своите, след като преди това Антонио Кандрева и Мауро Икарди бяха дали солидна преднина на "нерадзурите".

Още в началото на мача Милан можеше да открие резултата. Първо Жерард Деулофеу бе спрян, след това удар на Фернандес бе избит, а при третия опит Бака от непосредствена близост стреля над гредата. Интер отговори с пропуск на Мауро Икарди, който получи добра асистенция от Жоао Марио.

В 14-ата минута първо Сусо пробва рефлекса на Самир Ханданович, който изби в корнер. След последвалото центриране Деулофеу прати топката в гредата.

Юношата на Барселона получи нов шанс да открие резултата в 33-ата минута, но Ханданович отново спаси.

Две минути по-късно Антонио Кандрева откри резултата. Бившият играч на Лацио получи дълга топка от Галярдини и майсторски прехвърли Донарума.

Минута преди края на полувремето Иван Перешич проби отляво и центрира, а Икарди отблизо вкара 21-ия си гол за сезона.

Втората част започна с очакван натиск на Милан. Юрай Куцка със задна ножица прати топката в ръцете на Ханданович.

Интер също можеше да вкара, но пропуски направи Иван Перишич.

Отново "червено-черните" имаха добри минути и Карлос Бака пропиля добра възможност. След него и Деулофеу бе близо до намаляване на резултата.

Слабата игра на Милан в атака продължи с чудесна възможност пропусната от Бака.

Седем минути преди края на редовното време Романьоли, който се бе включил в атаката на Милан прати топката в мрежата на Ханданович. Защитникът бе изпуснат от играчите на Интер и от трудна позиция направи 2:1.

Съдията даде пет минути допълнително време на срещата, а атаките на Милан бяха ялови.

Все пак в седмата минута от добавеното време "росонерите" получиха право да изпълнят корнер. Самир Ханданович остана под топката, а Кристиян Сапата с акробатичен удар изравни.

На трибуните бяха новите китайски собственици на Милан, които изглеждаха доволни от точката предвид развитието на мача.

След тази среща Милан заема шестото място с 58 точки, а Интер е седми с 56.