Дежа вю: Сити размаза с тройка безполезен Арсенал

Манчестър Сити отново победи безпроблемно с 3:0 Арсенал, този път в мач от Висшата лига.

Само няколко дни след финала за Купата на лигата на "Уембли", завършил при същия резултат, този път отборът на Гуардиола отнесе съперника си на неговия стадион "Емирейтс".

И трите гола паднаха през първото полувреме. В 15-ата минута Лерой Сане се разходи покрай защитата на Арсенал и подаде на Бернардо Силва, който финтира Колашинац и с фалцов удар прати топката в далечния ъгъл - 1:0 за Сити.

В 28-ата минута Давид Силва удвои, след като овладя много добре пас на Агуеро и преодоля Петър Чех. Само пет минути по-късно играчът на мача Сане направи 3:0 при поредната страхотна атака на гостите и интригата на практика приключи.

Все пак Арсенал стартира второто полувреме агресивно, но върхът на безсилието им беше пропуснатата дузпа в 53-ата минута. Тя беше отсъдена за непохватно нарушение на Отаменди срещу Мхитарян. Зад топката застана новият нападател на "артилеристите" Пиер-Емерик Обамеянг, но Едерсон уцели ъгъла на удара му и уверено спаси.

До края срещата просто се доиграваше, а Манчестър Сити взе нови три точки по пътя към титлата. "Гражданите" вече са 16 т. пред втория Манчестър Юнайтед. Арсенал е едва на шесто място и е на цели 10 т. от топ 4.