Златан не успя да спаси Милан в повторния си дебют

Златан не успя да спаси Милан в повторния си дебют Снимка: Getty Images

Милан продължи лошата си серия и стигна само до нулево равенство срещу борещия се за оцеляването си тим на Сампдория.

Около 60 хиляди души се бяха събрали на „Сан Сиро“, за да видят повторния дебют на Златан Ибрхаимович, но дори той не успя да донесе нещо повече от точка на „росонерите“.

Шведският нападател се появи от пейката през второто полувреме на мястото на разочаровалия за пореден път Кшищоф Пьонтек и съживи играта на домакините, които на няколко пъти имаха добри възможности за гол, но никоя от тях така и не бе реализирана.

Точката остави Милан на 12-ата позиция с 22, а Сампдория се изкачи на 16-ото място с 16, на две над опасната зона.

В друг мач от Калчото, игран по същото време, Аталанта записа втори разгромен успех с 5:0. След като смачка Милан с този резултат преди празниците, „синьо-черните“ направиха същото и с Парма.

Йосеп Иличич вкара два гола за домакините, а по един добавиха Алехандро Гомес, Ремо Фройлер и Робин Госенс.

Аталанта вече има 34 точки на петата позиция, на една зад четвъртия Рома, докато Парма остава с 25 на седмото място.