Могъщ Де Хеа отказа Тотнъм на "Уембли", Юнайтед на Оле няма спиране!

Юнайтед нанесе удара си в края на полувремето, а след почивката Де Хеа запази мрежата на отбора суха Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Тотнъм на "Уембли" и спечели дербито на кръга във Висшата лига.

С победен гол на Маркъс Рашфорд в края на полувремето и с велики спасявания на Давид де Хеа след почивката, "червените дяволи" продължиха перфектната си серия и записаха шеста поредна победа под ръководството на новия мениджър Оле Гунар Солскяер.

На трибуните на "Уембли" беше и Димитър Бербатов, който изгледа на живо срещата между бившите си отбори.

Мачът започна много равностойно и с игра предимно в центъра. Първата по-опасна атака беше за Тотнъм, но Хари Уинкс не отигра точно в наказателното поле.

После Джеси Лингард отправи опасен удар към другата врата, а пробив на Марсиал завърши с удар в близкия ъгъл, който Лорис отрази.

В 31-ата минута Хари Кейн вкара в мрежата на Де Хеа, но правилно му беше вдигната засада.

В следващите минути двубоят стана скучен, но в края на полувремето Юнайтед поведе.

Трипиър сгреши пас в центъра, Пол Погба пусна дълга топка към Маркъс Рашфорд, който нахлу в пеналта и с перфектен диагонален удар направи резултата 1:0 за гостите.

В началото на второто полувреме Хари Кейн имаше отлично положение да изравни, но Де Хеа спаси удара му. Минута по-късно Деле Али стреля с глава и Де Хеа отново се намеси.

Манчестър Юнайтед отговори с три поредни възможности пред Пол Погба, при които Уго Лорис беше на мястото си.

В 66-ата минута Спърс организираха контраатака и Деле Али остана напълно сам срещу Де Хеа, но вратарят отново беше железен и отрази удара. Малко по-късно стражът се намеси и при шут на Алдервейрелд от няколко метра, като и при пряк свободен удар на Кейн.

После Де Хеа отказа и Деле Али с нов невероятен рефлекс. В 86-ата минута героят на мача осъществи ново спасяване с крак след изстрел с левия крак на Хари Кейн.

Така Юнайтед удържа победата и се изравни по точки с петия в класирането Арсенал - по 41. Тимът остава на 6 т. от топ 4, докато Тотнъм е трети с 48 т.