Манчестър Сити и Ливърпул не се победиха

Сити продължава да води с една точка на Ливърпул.

Манчестър Сити и Ливърпул завършиха наравно 1:1 в дербито от Висшата лига на Англия. Така се запази преднината от една точка на "гражданите" на третата позиция.

Положения през първата част не липсваха, но и двете попадения паднаха след почивката. Ливърпул започна по-силно второто полувреме и още две минути след почивката имаше шанс да открие резултата.

Лалана намери Мане в наказателното поле, но ударът му бе отклонен от Стоунс. Малко по-късно мърсисайдци поведоха. Роберто Фирмино се оказа напълно непокрит и сам срещу Кабайеро. Клиши го настигна и направи неумел опит да го спре, като го изрита, Фирмино падна и съдията отсъди дузпа. Джеймс Милнър бе точен от бялата точка и изведе гостите напред.

"Гражданите" опитоха веднага да отговорят и стигнаха до опасен удар на Джон Стоунс с глава след ъглов удар. Бранителят обаче стреля неточно от добра позиция. Отборът на Гуардиола се хвърли в атаки, но това оставяше големи пространства отзад. След час игра Коутиньо изведе Фирмино сам срещу Кабайеро. Бразилецът обаче стреля слабо и Кабайеро спаси.

Натискът на Сити даде резултат в 69-та минута. Тогава Де Бройне намери Агуеро в наказателното поле с ниско центриране. Нападателят бе изпуснат от защитата на гостите и засече топката в мрежата за 1:1. Шест минути по-късно тимът на Гуардиола като по чудо не поведе.

Агуеро отново се измъкна от отбраната на съперника, като финтира в наказателното поле. Аржентинецът обаче загуби контрол и не успя да отправи удар. В разбъркването топката се озова в Де Бройне, който можеше да се цели в опразнената част на вратата, но намери гредата.