Ливърпул и Севиля на финал

Адам Лалана вкара третия гол за Ливърпул срещу Виляреал, който гарантира финала в Лига Европа на британския тим

Ливърпул и Севиля ще се срещнат на финала в Лига Европа, след като записаха убедителни победи в реваншите на полуфиналите.

Ливърпул спечели у дома с 3:0, като началото на головата серия беше поставено от Бруно Сориано от тима на гостите, който си вкара автогол още в 7 минута. Натискът на домакините започна да дава сериозни резултати след почивката, когато се появиха и първите признаци на умора сред играчите на Виляреал.

Дениъл Стъридж вкара втория гол за Ливърпул в 63 минута, а третият бе дело на Адам Лалана в 81. Между двете попадения съдията изгони Виктор Руис от гостите за втори жълт картон, след като той настъпа Лалана, а това допълнително улесни задачата на Ливърпул.

43 000 зрители на „Анфийлд" подкрепяха неуморно домакините, които започнаха мача с един гол пасив от първата среща в Испания - 1:0 за Виляреал.

В другия реванш Севиля победи с 3:1 Шахтьор Донецк и общ резултат 5:3 се класира на финала. Първите два гола за домакините вкара Кевин Гамейро в 9 и 47 минути, а Мариано добави още едно попадение в 59. Всъщност вторият и третият гол на Севиля паднаха след изравняването за гостите, като попадението вкара Едуардо.

Заради поредица нарушения, някои дори и по-груби, извършени от играчите на Шахтьор, седем от тях получиха жълти картони: Марлос, Ракитски, Кучел, Сърна, Едуардо, Степаненко и Исмаили.