Ница се върна на върха във Франция след зрелищно равенство с ПСЖ

Кавани вкара и двата гола за ПСЖ.

Ница отново излезе на първо място във френското първенство, след като завърши 2:2 като гост на шампиона Пари Сен Жермен.

Така тимът от Лазурния бряг събра 40 точки и изпревари с един пункт съседите си от Монако. ПСЖ е трети с 36 точки. Едисон Кавани спаси точката за домакините, които губеха с 0:2 на полувремето.

Ница поведе в 32-та минута, когато Сиприен изпълни перефктно фаул от около 25 метра, направил безпомощен Алфонс Ареола.

Веднага след това Кавани можеше да изравни, но не се възползва от доброто подаване на Марко Верати. Наказанието не закъсня и в края на полувремето грешка на Тиаго Силва и Маркиньос позволи на Далберт да се измъкне и да асистира на Плеа за 0:2.

Домакините стартираха второто полувреме по най-добрия начин, а Единсон Кавани намали още в 46-та минута след подаване от ляво на Серж Орие.

Пак той се разписа в 60-та минута, наказвайки грешка на вратаря на гостите Йоан Кардинал. Уругвайският нападател вкара топката още един път в мрежата до края на мача, но съдията правилно маркира засада.