История и инфарктни дузпи: Германия най-накрая победи Италия

Германия е на полуфинал, където ще чака победителя между Франция и Исландия!
Германия имаше по-добрите възможности за гол, но така и не успя да постигне победата в редовното време и продълженията
Бундестима трябваше да прави ранна принудителна смяна. Бастиан Швайнщайгер изравни Мирослав Клозе по мачове за Германия на големи първенства, но за малко да коства успеха на отбора си, изпускайки дузпа.
Самият той можеше да изведе Германия напред в резултата малко след като се появи на терена, но бе извършил нарушение преди да прати топката в мрежата на Буфон.
Голът все пак дойде - от Месут Йозил
Глупостта на Боатенг обаче даде възможност на Италия да изравни от дузпа. Бранителят след това се реваншира с точен удар от бялата точка, а в крайна сметка - всичко приключи добре и Германия е на полуфинал.

След четири равенства и четири загуби на големи първенства, Германия най-накрая победи Италия.

Бундестима се наложи в дербито на 1/4-финалите на Евро 2016 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при резултат 1:1, но Бундестима бе точен от бялата точка – 6:5.

„Адзурите” излязоха с черни ленти на ръцете, а мачът започна с минута мълчание заради загиналите при терористичната атака в Бангладеш, където загинаха много италиански граждани.

Тактическото надлъгване между Конте и Льов започна още от първата минута. Германският селекционер бе сменил схемата си на игра, вкарвайки четвърти защитник – Хьобедес – на мястото на по-атакуващия Дракслер.

Още в 16-ата минута обаче Бундестима трябваше да прави принудителна смяна. Сами Кедира напусна терена контузен, а на негово място се появи Бастиан Швайнщайгер, който веднага взе капитанската лента от ръката на Мануел Нойер.

Швайнщайгер изравни Мирослав Клозе, появявайки се в своя 37-и мач на голямо първенство с фланелката на Германия и можеше да го отпразнува по най-добрия начин в 27-ата минута, когато с глава прати топката в мрежата, но попадението му бе правилно отменено, след като германският халф бе извършил нарушение при борбата за високата топка.

Втората част започна на малко по-високи обороти. Германия наложи ранен натиск и Мюлер можеше да открие резултата, но ударът му бе изчистен точно преди голлинията от притичалия Флоренци.

В 65-ата минута обаче „адзурите” нямаше какво да направят и Германия поведе чрез Месут Йозил след колективна грешка в италианската защита, като това е и първото попадение, което Буфон допусна на Евро 2016.

Малко по-късно отново неадекватни действия в защитата на Италия оставиха Гомес сам срещу Буфон. Атрактивният опит на нападателя с пета обаче бе отразен брилянтно от Буфон.

Всичките усилия на Бундестима обаче провалени в 78-ата минута, когато Жером Боатенг изключително глупаво игра с ръка в наказателното поле и Виктор Кашай отсъди дузпа. Зад топката застана Бонучи, Нойер уцели ъгъла, но ударът бе перфектно насочен – първи гол и в германската врата на Евро 2016.

1:1.

В продълженията не успяхме да видим нищо интересно и се стигна до дузпите. Дузпи, при които видяхме цели седем пропуска при 18 опита.

От бялата точка изпуснаха Томас Мюлер, Месут Йозил и Бастиан Швайнщайгер за Германия.

За Италия - с един повече: Симоне Дзадза (който бе влязъл секунди преди края на второто продължение само за да бие дузпа), Грациано Пеле, Леонардо Бонучи и Марео Дармиан.