Грешникът Пике избухна: Това е най-слабият Реал Мадрид!

Жерар Пике смята, че Барса е изпуснал шанса си Снимка: Getty Images
Жерар Пике смята, че Барса е изпуснал шанса си

Защитникът на Барсеона Жерар Пике избухна след загубата с 0:2 в Ел Класико и заяви, че това е най-слабият Реал Мадрид, срещу който се е изправял в кариерата си.

Пике бе виновен за първия гол на Винисиус, при който топката рикошира в него и излъга Тер Стеген.

Благодарение на победата, „кралете“ се върнаха еднолично на върха в Ла Лига с точка аванс пред големия си противник.

„Реал Мадрид през първото полувреме беше най-слабият Реал, срещу който съм играл на „Бернабеу“ – каза Пике след загубата.

Но и ние изпуснахме шансове да вкараме. Трябва да играем по-добре през вторите полувремена. Губехме топки и така те станаха по-уверени.“

Запитан дали не е притеснен, че Барселона губи от толкова слаб Реал, Пике отговори: „Да, те изглеждаха много зле, но не го казвам като критика. Във всеки клуб има проблеми. Но оставам с чувството, че Барселона изпусна шанса си.

Все още имаме време да работим над нещата, над които трябва да работим, и мисля, че ще е достатъчно да спечелим Ла Лига, ако правим всичко както трябва до края на сезона.

Когато губиш (на „Бернабеу“), винаги боли. Заради важността на мача, заради точките... Ако бяхме спечелили, това щеше да е много важна стъпка за нас.

Сега трябва да се съсредоточим върху това да подобрим играта си през вторите полувремена.“

Барселона ще има ново изпитание още следващата седмица, когато приема Реал Сосиедад, който се намира в серия от три поредни победи. В същото време, Реал Мадрид гостува на Бетис, който се срина и няма успех в последните си шест шампионатни срещи.