Геният на Меси покори и "Уанда Метрополитано" (видео)

Лионел Меси отбеляза своя гол №614 за Барселона Снимка: Getty Images
Лионел Меси отбеляза своя гол №614 за Барселона

Четири минути деляха Атлетико Мадрид от това да вземе точка от домакинството си на Барселона, но тогава се прояви геният на Лионел Меси.

Бърза атака, която мина през Френки де Йонг и двойно подаване с Луис Суарес, завърши със смъртоносен удар в долния десен ъгъл на Ян Облак, с който Меси донесе победата на Барселона с 1:0 на „Уанда Метрополитано“.

Това беше деветият гол на аржентинеца от началото на сезона в Ла лига и общо 11-и във всички състезания за 32-годишния капитан на Барса.

Победата отново изведе каталунците на върха, които имат 31 точки, колкото Реал Мадрид, но са с гол по-добра голова разлика. Атлетико Мадрид пък остава шести с 25 пункта.

Иначе, домакините започнаха много силно и държаха инициативата. Още в седмата минута удариха греда, след като центриране рикошира в Жуниор Фирпо.

Тер Щеген направи и няколко изключителни спасявания. През първото полувреме германският страж отрази удари на Хермосо и на Алваро Мората.

През втората част не станахме свидетели на много положения пред двете врати, докато не се прояви геният на Меси четири минути преди края.

Победата бе четвърта поред за Барса, докато кризата в Атлетико продължава. Тимът на Диего Симеоне има едва един успех в последните си седем двубоя във всички състезания.