И шведската стомана не спря шампионския устрем: 6 извода след Юве - Рома 1:0

Ювентус победи с 1:0 като домакин отбора на Рома. Домакините започнаха по-активно и до 20-ата минута на мача корнерите бяха 9:0 в тяхна полза.

С удари към вратата на направилия впечатляващ мач Олсен се отчетоха Алекс Сандро, Роналдо и Манджукич.

В средата на полувремето римляните отправиха първия си удар към вратата на Шчесни. В 33-тата минута отново Олсен трябваше да се намесва при удар от средно разстояние на Кристиано Роналдо. В 35-ата дълбоката преса на Ювентус даде ефект. Дзаниоло изгуби единоотборство близо до корнера, топката попадна в Де Шилио и центрирането му на далечната греда беше засечено от Манджукич - 1:0 за Юве!

През второто полувреме играчите на Ди Франческо изнесоха играта в по-предни позиции, но не съумяваха да затруднят добре подредения отбор на Ювентус. В рамките на две минути Олсен спаси два поредни удара на Кристиано, оставяйки шансове на съотборниците си за равенство. В 70-ата минута гол на Ювентус беше отменен поради нарушение срещу Олсен. А в края на срещата още един гол на „бианконерите" беше анулиран след гледане на видео.

С 16-ата си победа в шампионата, торинци възстановиха осемте точки преднина пред преследвача Наполи, а „вълците" вият гладно на 10-ото място в Серия А.

Вижте в галерията 6 извода след съботното дерби.