Берое наказа трагичния Левски в старозагорската мъгла

Берое победи Левски с 2:1 в Стара Загора в двубой от 20-ия кръг на Първа лига. Във вратата на "сините" отново се разписа Мартин Камбуров, който се превърна в палач номер 1 на столичния гранд.

Нито един играч не е вкарвал повече във вратата на "сините" в цялата им 104-годишна история. Досега Камбура делеше първата позиция с голмайстор номер едно на България Петър Жеков, който има 15 попадения срещу Левски. А Марто вече има 16 - 10 гола за Локомотив (Пд), 4 гола за Локомотив (София), 1 гол за Ботев (Пловдив) и 1 за Берое.

В 39-ата минута той отне топката от Мариани, след което швейцарецът при опита си да избие топката, я прати в Цонев. Юношата на столичани с едно докосване изведе голаджията, който се откъсна от лошо подредената защита, финтира Полачек и сам на празна врата вкара своя рекорден 16-и гол в мрежата на Левски.

През втората част "сините" натиснаха и след няколко пропуска Обертан изравни със страхотен удар извън наказателното поле в 76-ата минута.

Радостта на гостите обаче беше много кратка и Василев дари победата на старозагорци няколко минути по-късно.