Кавани и Ди Мария донесоха поредна Купа на лигата за ПСЖ

Кавани и Ди Мария бяха голмайсторите, но в основата на головите атаки беше Килиан Мбапе

Пари Сен Жермен взе първи от очертаващите се трофеи във Франция този сезон по убедителен начин - 3:0 на финала за Купата на лигата срещу Монако.

С два гола на Единсон Кавани и един на Анхел ди Мария, ПСЖ не допусна изненади и грабна купата. Това е пета поредна Купа на лигата в актива на отбора.

До края на кампанията се очаква парижани да се преборят за още два трофея на местно ниво - титлата (където водят със 17 т. пред Монако) и Купата на Франция, където са абсолютен фаворит преди полуфиналите.

Тази вечер Кавани откри резултата от дузпа в 8-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Мбапе.

В 21-ата минута отново Мбапе намери Ди Мария с прекрасен диагонален пас и аржентинецът покачи на 2:0.

В 85-ата минута падна и третият гол, също изработен от младия французин. Той проби и намери Кавани, който завърши точно за крайното 3:0.