Челси излезе на четвърто място в Англия

Коща и Азар вкараха по два гола

Челси спечели с 2:0 като гост срещу Саутхемптън в късния неделен мач от десетия кръг в английския шампионат. Голове на Еден Азар и Диего Коща във всяко от двете полувремена донесоха заслужения успех в полза на лондончани, които се изкачиха на четвъртото място във временното класиране с актив от 22 точки.

Още в шестата минута белгийският национал Азар даде аванс за "сините" след силен удар от малък ъгъл и асистенция по дясното крило на Виктор Моузес.

"Светците" държаха повече топката, но не успяха да създадат положения пред вратата, пазена от Тибо Куртоа. Мениджърът на столичани Антонио Конте игра със схема с трима централни защитници, която затрудни максимално домакините.

Челси започна силно второто полувреме и десет минути след почивката Диего Коща с красив гол с удар от дистанция донесе крайния успех с 2:0 в полза отбора от Западен Лондон. Коста има осем попадения и е начело в класирането при голмайсторите във Висшата лига.

"Сините" са в серия от четири поредни победи, в които тимът не е допуснал нито едно попадение в мрежата си.

Саутхемптън остава на деветата позиция с актив от 13 точки.

В понеделник вечерта е двубоят между Стоук Сити и Суонси.