Могъща Холандия обърна Германия и вкара четири на Нойер

Донийл Мален дебютира с гол за Холандия Снимка: Getty Images
Донийл Мален дебютира с гол за Холандия

Хоандия постигна гръмка победа с 4:2 като гост на Германия в мач от евроквалификациите от група С. "Лалетата" минаха през обрат, за да стигнат до успеха, като вкараха два гола в последните 10-ина минути.

Така тимът на Роналд Куман си върна за загубата с 2:3 в първата среща между двата тима в групата.

Серж Гнабри откри още в дветата минута. Клостерман пропусна сам срещу вратаря, Силесен изби удара му, но при добавката Гнабри не пропусна. А само секунди по-рано Мануел Нойер бе отразил мощен удар на Мемфис Депай.

В края на полувремето Марко Ройс пропусна чисто положение, след като бе изведен сам срещу Силесе, но стреля право в тялото му.

Германия започна по-добре и второто полувреме и създаде няколко опасни положения, но постепенно гостите изравниха играта и взеха инициативата в свои ръце.

Минута преди да изтече един час игра Франки де Йонг изравни. След като бе оставен непокрит в наказателното поле, преодоля защитник, а след това хладнокръвно прати топката над плонжа на Нойер.

„Лалетата“ продължиха да натискат и в 66-ата минута закономерно стигнаха до втори гол. След центриране от корнер Нойер спаси удар с глава на Върджил ван Дайк, но Депай върна топката в малкото наказателно поле, където Джонатан Та си отбеляза нелеп автогол.

Само пет по-късно немците изравниха. Тони Кроос превърна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Де Йонг в наказателното поле, в гол за 2:2.

Дебютантът в състава на „лалетата“ Донийл Мален направи резултата 3:2 в 79-ата минута. 20-годишният играч на ПСВ се появи от резервната скамейка 20 минути по-рано и се оказа скритият жокер на Роналд Куман.

В добавеното време Джини Вайналдум оформи крайното 4:2 след бърза контра.

В самия край Гнабри имаше шанс да върне един гол, но удари греда.

Така Холандия има вече шест точки след три изиграни мача, но вече и по-добри показатели от Германия в директните двубои. Бундестима е втори с девет от четири, а лидер в групата е Северна Ирландия с пълен актив от 12 точки след четири мача.