Комична грешка на Донарума закопа Милан в Генуа (видео)

Комична грешка на Донарума закопа Милан в Генуа (видео) Снимка: Getty Images

Милан загуби гостуването си на Сампдория с 0:1 след комична грешка на Джанлуиджи Донарума в самото начало на мача.

Единственото попадение падна още преди да бе изминала и минута от мача, когато при опита си да подаде една топка Донарума я прати в крака на Грегори Дефрел, а след последввалия рикошет кълбото се озова в мрежата му.

Въпреки пускането на терена на Лукас Пакета и Патрик Кутроне „росонерите“ така и не успяха да стигнат до изравнително попадение, а домакините можеха да вкарат и втори гол, но в средата на втората част гредата спаси Донарума.

Това е втора поредна загуба за Милан след поражението с 2:3 в градското дерби с Интер преди паузата за националните отбори.

Милан остава на четвъртата позиция в Серия „А“ с 51 точки, на две точки зад Интер и на четири пред Рома. Сампдория пък се изкачи с едно място нагоре и вече е осми с 45 точки.