Автобусът на Моуриньо е в изправност: 5 извода от дербито на Манчестър

Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед изиграха мач без много футболни достойнства, в който не успяха да си вкарат гол.

Домакините бяха по-добри на „Етихад", но не оползотвориха предимството си, а тимът на Жозе Моуриньо предпочете да не поема рискове и просто да съхрани точката - затова крайното 0:0 изглежда повече като успех за „червените дяволи". Особено след изгонването на Фелайни в 84-ата минута.

В битката за топ 4 обаче ситуацията продължава да бъде доста непредсказуема. Юнайтед е пети, на точка зад Сити, който държи четвъртата позиция при още пет мача до края за двата тима.

Какви срамни статистики записа Моуриньо в дербито, кой беше големият отсъстващ за „гражданите" и силно ли игра Агуеро, или по-скоро провали отбора си?

Вижте в галерията пет извода от Ман Сити - Ман Юнайтед 0:0.