Без голове в Мадрид, Юве вкара един

Гарет Бейл пропусна най-чистото положение за Реал срещу Атлетико Мадрид
Видал вкара единственият гол в мача от съмнителна дузпа

Мадридските грандове Атлетико и Реал не успяха да си отбележат гол в първия четвъртфинал в Шампионската лига и това се оказа седмият мач между двата тима този сезон, в който Белия балет все още няма победа срещу шампионите на Испания.

Голямата звезда за Атлетико в мача се оказа вратарят Ян Облак, който спаси най-чистото положение на Гарет Бейл в 4-ата минута, както и един опасен удар на Кристиано Роналдо в самия край на мача. Реал доминира през по-голямата част на мача, но през второто полувреме Атлетико демонстрира по-добра игра и също имаше своите шансове.

Националният вратар на Словения се справи блестящо с обсадата на вратата на Атлетико, организирана преди почивката от Реал, като след чистото положение на Бейл последва точен пряк свободен удар, изпълнен от Роналдо, както и още един далечен удар на уелсеца.

Атлетико записа един опасен удар преди почивката - дело на Антоан Гризман, а Реал още две положение на сметката на Хамес Родригес.

Серхио Рамос удари с лакът в лицето Марио Манджукич, хърватинът напусна за малко играта с разкървавено лице, а по-късно нападателят се оказа замесен в сблъсък с Дани Карвахал, като също използва лакътя си.

Тони Кроос записа пропуск за Реал, а Диего Годин успя да прехвърли гредата от близко разстояние, а в самия край по един удар записаха Туран, Манджукич и Роналдо, но и това не промени резултата.

В другия четвъртфинал Ювентус спечели минимална победа у дома с 1:0 срещу Монако, като победното попадение беше на Артуро Видал, който вкара от дузпа. Видал беше точен в 57-ата минута, но повторението показа, че нарушението на Рикардо Карвальо срещу Алваро Мората е извършено извън наказателното поле.

Преди това пропуски за Ювентус записаха Видал и Карлос Тевес, а след седмица в Монте Карло Димитър Бербатов и компания ще трябва да преодолеят един гол пасив, за да прескочат четвъртфиналите - за първи път от 2004 година, когато тимът стигна до финала на Шампионската лига.

Българският нападател влезе като резерва за Монако в 71-ата минута и още при първото си отиграване на топката имаше шанс за гол - Бербатов засече с глава корнерът на Ферейро Караско, но не успя да уцели вратата. След това положение Монако така и не успя да стигне до по-чиста позиция, а Тевес отправи последния опасен удар за Ювентус в 86-ата минута.