Неймар наниза 4 гола при успех на Барселона

Неймар стана първият футболист, освен Меси, който вкарва 4 гола в един мач от 2008-а година насам, когато го е направил Самуел Ето о.

Бразилската звезда на Барселона Неймар отбеляза 4 гола за успеха на каталунците с 5:2 над Райо Валекано.

Барселона показа много слаба защита, от което се възползваха гостите от Валекано, които излязоха напред в резултата чрез Хави Гуера в 15-ата минута.

В 22-ата минута Неймар вкара първия си гол от дузпа за 1:1. Без Лионел Меси и Андрес Иниеста бразилският нападател наистина се опита да бъде водещата фигура и заби за 2:1 втора дузпа в 31-ата минута.

Второто полувреме започна с натиск на отбора на Райо, който постави под сериозно напрежение вратаря Клаудио Браво.

Но Неймар реши всичко с нови два гола в 69-ата и 70-ата минута, покачвайки до 4:1. Така той стана първият футболист, освен Меси, който вкарва 4 гола в един мач от 2008-а година насам, когато го е направил Самуел Ето о.

13 минути преди края бразилецът подаде и на Луис Суарес, покачил на 5:1. Четири минути преди края Хозабед оформи крайното 5:2 с втория гол за столичани.

Валенсия постепенно си връща формата и разгроми Малага с 3:0. Карлес от гостите си вкара автогол в 19-ата минута, а Андре Гомеш в 33-ата удвои. Крайното 3:0 оформи Дани Парехо от дузпа в 88-ата.

Еспаньол е 9-и с 12 точки, колкото има и Валенсия, след 3:1 като гост над Бетис. Енцо Роко откри за тях в 4-ата минута, а Фелипе Кайседо и Виктор Санмес решиха спора с два гола в рамките на 4 минути между 51-ата и 55-ата. Винченцо Ринела оформи за 1:3 две минути преди края на мача.