Рома взе трите точки срещу Дженоа

Рома записа девети успех в последните 10 мача срещу Дженоа, който остана с едно равенство в този период. Двата тима нямат равенство в калчото от 1994 година. Снимка: getty

Рома стартира 2017 година с труден успех като гост на Дженоа с 1:0. Автогол на Армандо Ицо в 26-ата минута донесе 13-та победа на гостите в калчото.

Рома започна по-добре, а Матия Перин след страхотно спасяване трябваше да напусне още в 9-та минута поради контузия. Гостите имаха още едно положение, а в 36-та минута Ицо си отбеляза нелеп автогол.

Бранителят засече центриране отдясно във вратата на Еудженио Ламана. Малко след това Никола Нинкович в 39-та минута бе близо до изравнително попадение за домакините.

През втората част играта бе равностойна, като чисти положения липсваха до последните секунди. Тогава Войчех Шчесни с отлично спасяване спря Лукас Окампос. Така Рома записа девети успех в последните 10 мача срещу Дженоа, който остана с едно равенство в този период. Двата тима нямат равенство в калчото от 1994 година.

Другият тим от Рим - Лацио, спечели също с 1:0 срещу аутсайдера Кротоне. "Орлите" бяха на път да запишат домакинска издънка, като мачът отиваше към нулево равенство, но в последната минута грешка в защита на Кротоне позволи на Чиро Имобиле да излезе на стрелкова позиция и без забавяне да прати топката в мрежата.

Българският национал Александър Тонев лекува контузия и не бе в групата на Кротоне за мача.

Лацио е на 4-о място с 37 точки, докато Кротоне дели последното място с Пескара.

Аталанта победи убедително с 4:1 като гост Киево и излезе на 5-о място в таблицата. Алехандро Гомес се отличи с два гола, а по веднъж се разписаха Андреа Конти и Ремо Фройлер.

За Киево почетен гол вкара Серджо Пелисиер.