Всички играят, но Германия печели

Лорис остана безпомощен след удара на Хумелс
Бензема бе голямата заплаха за отбраната на Германия
Феновете на Германия си тръгнаха доволни от "Маракана"

Германия спечели съседското надлъгване с Франция на четвъртфиналите на световното първенство и немският отбор е първият полуфиналист на Мондиала.

Бундестимът спечели с пестеливото, но напълно достатъчно 1:0 след гол на Матс Хумелс с глава още в 12-та минута на първото полувреме.

"Петлите" също имаха своите шансове, но или Мануел Нойер, или отбраната на Германия съумяваше да се измъкне от няколко сложни ситуации.

В последните секунди на добавеното време Карим Бензема отправи снаряд към противниковата врата, но Нойер отново отрази.

Немците все още изглеждат леко надценени с оглед на това, което показват на терена, но в крайна сметка са важни резултатите. Бундестимът е на полуфинал, а победителите не ги съдят.„

Тактиката на Йоаким Льов сработи, а голмайсторът Хумелс бе голямата фигура в един дисциплиниран и целеустремен отбор .

Не само заради победното си попадение, а и заради начина, по който неутрализира набезите на Бензема и съотборниците му. Хумелс преодоля вратаря Лорис, след като спечели единоборство в наказателното поле на Франция с Рафаел Варан и с глава прати кълбото в мрежата.

"Петлите" бяха по-опасни преди почивката и неутрализирани след нея, но при малко повече късмет можеха да се доберат поне до продължения, ако не беше блестящата проява на Нойер в заключителните секунди.

Всички играят футбол, накрая Германия печели - чували сме го безброй пъти, а засега не се отклонява от истината.

Зад полуфиналния ъгъл обаче се задава "селесао"...