Юнайтед се върна на победния път и отново е втори

Антони Марсиал и Джеси Лингард бяха голмайсторите за Манчестър Юнайтед.

След три поредни равенства Манчестър Юнайтед се върна на победния път във Висшата лига. Тимът на Жозе Моуриньо постигна успех с 2:0 като гост на Евертън и си върна второто място с две точки пред Челси. В сряда "сините" гостуват на Арсенал в лондонско дерби и при победа отново ще изпреварят "червените дяволи".

Юнайтед реши мача на "Гудисън" с две попадения през второто полувреме дело на Антони Марсиал и Джеси Лингард.

В 57-та минута превъзходството на "червените дяволи" бе материализирано. Уейн Рууни сгреши в половината на гостите, които веднага организираха контраатака. Пол Погба намери Антони Марсиал пред наказателното поле и той с много техничен удар отбеляза за 0:1.

Десетина минути преди края на редовното време стражът на домакините Пикфорд бе преодолян за втори път. Лингард бе оставен да напредне до границата на пеналта и с мощен удар заби топката неспасяемо в мрежата за 0:2.

Следващият мач на Юнайтед е в петък, когато отборът приема Дарби Каунти в среща от третия кръг на турнира за ФА къп.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.