Обамеянг измъкна Арсенал срещу коравия Борнемут

Обамеянг дочака своя момент и успя да донесе победата

Арсенал постигна много трудна победа с 2:1 като гост на Борнемут и остана само на точка от топ 4 във Висшата лига.

Равностойният двубой можеше да завърши с всякакъв знак, но накрая "артилеристите" ликуваха. Борнемут започна малко по-активно, но гол на домакините не беше зачетен заради засада, а после Арсенал отговори с греда на Лукас Торейра.

В 30-ата минута гостите поведоха с ефектен автогол на Джеферсън Лерма, който засече по неспасяем начин центриране отляво в собствената си врата.

В последната секунда на първото полувреме Борнемут изравни с перфектна контраатака, завършена със страхотен удар на Джошуа Кинг за 1:1.

През втората част никой от съперниците не успяваше да се прояви до 67-ата минута, когато Арсенал проведе отлична атака, Колашинац центрира към Пиер-Емерик Обамеянг и нападателят от няколко метра нямаше как да пропусне за 2:1.

Борнемут успя да натисне към края и в 85-ата минута Лерма стреля добре отдалеч, но уцели гредата. После Лено спаси тима си, след като Сократис за малко да си отбележи автогол.

В 96-ата минута домакините получиха още един шанс при пряк свободен удар точно пред наказателното поле, но не успяха да се възползват.

С трите точки Арсенал остава пети, но вече е на точка от четвъртия Челси и на 8 от лидера Манчестър Сити.