Отчайваща Аржентина при завръщането на Лео Меси (видео)

Отчайваща Аржентина при завръщането на Лео Меси (видео) Снимка: Getty Images

Аржентина записа тежка загуба с 1:3 от Венецуела в приятелски мач, игран на „Уанда Метрополитано“.

Това беше първия двубой за Лионел Меси с националната фланелка от Мондиал 2018. Суперзвездата на Барселона изигра пълни 90 минути.

Единственото попадение за „гаучосите“ отбеляза новата звезда на Интер – Лаутаро Мартинес. Преди това Саломон Рондон и Йон Мурийо.

Крайното 3:1 за Венецуела оформи Джозеф Мартинес от дузпа в 75-ата минута.

Нападателите Серхио Агуеро, Мауро Икарди и Гонсало Игуаин изобщо не бяха повикани за лагера, а Пауло Дибала остана неизползвана резерва.

Контролата беше първа от общо две – следващата е в четвъртък срещу Мароко, преди началото на Копа Америка в средата на юни.

Въпреки че изигра целия двубой, след края му се появиха притеснителни новини за контузия в слабините на Меси, заради която нападателят ще пропусне мача срещу Мароко.

Все още не е ясно какво е състоянието на Лео и дали травмата ще му попречи да вземе участие в каталунското дерби срещу Еспаньол след седмица.

След това за Барселона предстои дерби с Атлетико Мадрид на „Камп Ноу“, а на 10 април - и гостуване на Манчестър Юнайтед в първи четвъртфинал от Шампионската лига.