Испания: Атлетико има нужда от аспирин

Играчите на двата отбора на няколко пъти се сдърпаха в напечения мач.

Леверкузен нанесе загуба на Атлетико с 1:0 в първия осминафинал в Шампионската лига и посмачка наперените физиономии в Испания. Финалистът от миналия сезон ще има трудна задача да търси обрат на реванша, а мечтата за три отбора в четвъртфиналите (Реал и Барса са с повече от единия крак там) ще трябва да почака до 17 март.

"Атлетико ще има нужда от аспирин след този мач", написа в. "Марка", визирайки фармацевтичния концерн Байер, който е собственик на отбора от Леверкузен.

Тимът на Диего Симеоне имаше своите шансове, но домакините надиграха Атлетико. "Бяха по-добри", призна и в. "Ас", другият флагман на мадридската спортна преса.
Хакан Чалханоглу вкара единствения гол след брилянтна асистенция с петичка на Карим Белараби.

В края на първото полувреме Бернд Лено, вратарят на домакините, спаси по невероятен начин удар отблизо на Тиаго, с който Атлетико можеше да поведе. "Световна класа", отсече в студиото на немската телевизия Оливер Кан.

Марио Манджукич бе най-близо до гола не пред съперниковата врата, а когато изчисти от голлинията на Атлетико в 12-ата минута. Капитанът на Леверкузен Емир Спахич удари и греда.

Атлетико загуби два пъти като гост този сезон в Шампионската лига след 2:3 в Пирея от Олимпиакос в групата. А преди тези поражения тимът не бе губил навън в европейски мач от 2009-а!