Мълниеносен Юнайтед обезкости Челси в дербито

Юнайтед се понрави със страхотна игра на контраатака, а почеркът на Оле Гунар Солскяер си пролича на 100% в дербито от първия кръг Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед разгроми Челси с 4:0 на "Олд Трафорд" в голямото дерби от първия кръг на Висшата лига.

Обновените състави на двата тима изиграха дерби на високи обороти, в което не липсваха интересни положения и пред двете врати, а Челси изглеждаше доста опасен и удари две греди.

В крайна сметка пропуските на гостите и мълниеносните контраатаки на "червените дяволи" доведоха до разгромния резултат.

Срещата се превърна в кошмарен дебют за новия мениджър на "сините" Франк Лампард, а в редиците и на двата тима имаше редица дебютанти.

Челси от самото начало започна агресивно и още в 4-ата минута Тами Ейбрахам удари гредата зад Де Хеа със страхотен удар.

После на другата врата Курт Зума направи първата си сериозна грешка в мача и подари топката на Марсиал, но ударът на французина не беше достатъчно сериозен.

В 17-ата минута при контраакция на Юнайтед, Маркъс Рашфорд навлезе на скорост, смени посоката и беше препънат от Зума в наказателното поле. От отсъдената дузпа самият Рашфорд стреля неспасяемо за 1:0.

Последваха добри минути за "червените дяволи", но в края на полувремето Челси натисна и създаде две чисти положения. Първо Де Хеа спаси шут на Рос Баркли, а после Емерсон отправи страховит изстрел в гредата.

В 56-ата минута отново Емерсон обстрелва Де Хеа и стражът отново отрази.

Малко по-късно обаче домакините нанесоха двоен удар, който реши всичко в мача. В 64-ата минута Андреас Перейра центрира остро отдясно и Антони Марсиал беше заел най-добра позиция, за да засече отблизо на празна врата за 2:0.

По-малко от две минути по-късно Пол Погба подаде изключително майсторски дълъг пас зад защитата, Рашфорд овладя безупречно и завърши покрай Кепа за 3:0, с което реализира втория си гол в мача.

В 81-ата минута, при нова контраатака, дебютиращият от резервната скамейка Даниел Джеймс също се разписа. Той беше изведен от Погба отдясно и след рикошет в Емерсон, топката стана неспасяема за Кепа - 4:0.