Швеция взе крехък аванс срещу Дания

Златан отново беше героят за "тре крунур".

Швеция победи гостуващия Дания с 2:1 в първата среща от баражите на квалификации за Евро 2016 и взе крехък аванс преди реванша във вторник в Копенхаген.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите на терористичните атаки в Париж, а футболистите носеха черни ленти.

В последната минута на първата полувреме Швеция откри резултата. Точен беше Емил Форсберг, който се разписа след асистенция на Михаел Лустиг.

Секунди по-късно Златан Ибрахимович стреля силно от пряк свободен удар, но Каспер Шмайхел спаси.

В началото на второто полувреме Форсберг изработи дузпа, която Ибрахимович реализира за 2:0.
Голът беше под номер 60 за Ибрахимович с националната фланелка.

В 55-а минута той прати топката отново в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

Десет минути преди края на мача резервата Николай Йоргенсен върна едно попадение за Дания.
В самия край Йоргенсен пропусна да изравни и остави развръзката за реванша в Копенхаген.