Дъжд и ураган не спряха Чили и отново предстои финал с Аржентина

Едуардо Варгас и съотборниците му от Чили са на финал на Копа Америка за втори пореден път в рамките на една година.

Проливен дъжд, ураганен вятър и превъзходство на колумбийските фенове на стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго не попречиха на Чили да се класира за финала на турнира Копа Америка Сентенарио след успех с 2:0.

Така действащият шампион, който миналата година триумфира пред собствена публика, отново ще се изправи срещу Лионел Меси и съотборниците му и в юбилейното издание на надпреварата.

Метеорологичните условия прекъснаха мача за два часа и половина, но в крайна сметка чилийците приключиха успешно мисията си срещу Колумбия с два ранни гола.

Тимът трябваше да се справя на полуфинала без наказаната звезда Артуро Видал, но липсата му не се усети.

Още в 7-та минута футболистът на Леверкузен Чарлес Арангис се възползва от неумел опит на Хуан Куадрадо да изчисти топкта с глава и от близко разстояние откри резултата.

Само 4 минути по-късно Ла Роха удвои аванса си. Алексис Санчес, който изигра своя мач номер 100 за Чили, отправи силен удар по земята, топката се отби от гредата и попадна право на крака на Фуенсалида, а той покачи на 2:0.

Срещата бе прекъсната след края на първото полувреме, а всичко за Колумбия приключи десетина минути след подновяването на играта, когато Карлос Санчес получи втори жълт картон и остави отбора си с 10 човека.

До края Чили нямаше особени проблеми и подпечата финалното си място.

Припомняме, че Чили победи Аржентина с 4:1 след изпъленение на дузпи във финала на стадион "Насионал" в Сантяго миналата година и спечели за първи път в историята най-стария континентален турнир.

Преди мача Ла Роха имаше два загубени финала - 1979 година от Парагвай (в два мача - загуба с 0:3 и победа с 1:0) и 1987 срещу Уругвай (0:1).

Аржентина от своя страна ще се опита да спечели турнира за рекордния 15-ти път и да се изравни по този показател с Уругвай.