Челси отново разгромен, отнесе четворка от Уотфорд

В последните минути домакините нанизаха три гола на рухналия Челси и вече са с 6 т. над зоната на изпадащите Снимка: Getty Images

Челси записа нова болезнена загуба в Премиършип и този път беше отнесен с 4:1 при гостуването на Уотфорд.

Няколко дни след шокиращото 0:3 от Борнемут, играчите на Антонио Конте допуснаха ново поражение с изразителен резултат от средняк във Висшата лига и макар че остават в топ 4, вече са само на точка над петия Тотнъм.

Още от 30-ата минута "сините" играха с човек по-малко, след като Тиемуе Бакайоко беше изгонен за два бързи жълти картона.

В 41-ата минута Тибо Куртоа подкоси нахлулия в наказателното му поле Деулофеу и реферът отсъди дузпа за Уотфорд, която Трой Дийни превърна в гол за 1:0.

През втората част домакините пропуснаха рано да си решат мача, а Куртоа се отчете с добри намеси. В 82-ата минута Челси използва своя шанс и Еден Азар изравни с отлично индивидуално изпълнение и удар извън наказателното поле.

До края обаче Уотфорд се развихри и наниза нови три гола на рухналата защита в синьо. Първо Янмаат се разходи покрай бранителите, комбинира с Перейра и търкулна топката в далечния ъгъл за 2:1.

В 88-ата минута Жерар Деулофеу прекоси половината терен при контраатака и сам завърши за 3:1, а В 91-ата Роберто Перейра също се разписа за крайното 4:1.