Челси срещу Тотнъм на финала на "Уембли"

Ериксен бе героят за гостите.

Лондонско дерби на финала на турнира за Купата на Лигата ще реши кой ще вземе един от трофеите на Острова.

Днес след като Челси излъга Ливърпул в продълженията на "Стамфорд Бридж", Тотнъм също подпечата билета си за "Уембли" след 2:2 в реванша с Шефийлд Юнайтед.

Двубоят на "Брамъл Лейн" премина през обрат и за десетина минути домакините имаха надежда, че ще стигна поне до допълнително време, но късно попадение на "шпорите" реши всичко.

Мачът започна отлично за гостите от Лондон. Кристиан Ериксен откри в 28-та минута с фантастично изпълнен пряк свободен удар, но домакините стигнаха до пълен обрат в рамките на 120 секунди, когато на два пъти се разписа Че Адамс (77, 79).

Шефилд можеше да реши всичко в мача, но вратарят на Тотнъм Мишел Волм отрази опасен удар на Луис Рийд пет минути преди края.

В 88-та минута обаче отново Ериксен се разписа за "шпорите" и прати тима си на финал.