Тотнъм и Арсенал не се победиха в страхотно дерби с главен герой съдията

Хари Кейн се разписа след спорно отсъдена дузпа в полза на Тотнъм.

Тотнъм и Арсенал завършиха 1:1 в драматично дерби на Северен Лондон от 29-ия кръг на Премиършип. Големият сблъсък бе последен за Аарън Рамзи, който след дълги години в Арсенал напуска клуба през лятото, за да заиграе в Ювентус. Именно уелсецът бе голмайсторът за "топчиите", а за "шпорите" се разписа Хари Кейн от дузпа.

В последните секунди на редовното време Арсенал също получи право да изпълни дузпа, но влезлият като резерва Пиер-Емерик Обамеянг пропусна от бялата точка.

Мачът започна с неспирни атака и към двете врати, а "топчиите" поведоха след малко повече от четвърт час игра. След грешка на Санчес, Лаказет изведе Рамзи и уелският национал се озова сам в половината на домакините. Той напредна, финтира Лорис и прати топката в мрежата.

Хари Кейн прати топката в мрежата в 24-тата минута след хубав удар с глава. Попадението обаче бе отменено, тъй като нападателят бе в засада при центрирането на Ериксен.

Към края на полувремето атаките на Тотнъм станаха още по-опасни, а в 44-тата минута като по чудо не изравниха. Кейн изведе Ериксен сам срещу Лено. Вратарят излезе рано и успя да спаси, а при добавката Сисоко насочи топката към мрежата, но германецът направи ново блестящо спасяване, демонстрирайки котешки рефлекс.

След почивката "шпорите" продължиха да владеят повече топката, но по-чистите положения бяха пред тяхната врата. Опитите на домакините все пак доведоха до някои ситуации и пред Лено, но те се откриха пред неправилните футболисти. Първо Трипиър бе изведен от Кейн, но стреля встрани от вратата. По-късно Алдервайрелд бе намерен от Ериксен на далечната греда, но ударът му от воле също не намери целта.

Междувременно Арсенал пропусна страхотна възможност да удвои аванса си. Иуоби изведе Монреал, а той върна към напълно непокрития Лаказет, но французинът направи сериозен пропуск.

Домакините стигнаха до изравняване след спорна ситуация. Ериксен центрира от фаул, а Мустафи бутна Кейн и реферът отсъди дузпа. Самото нарушение бе спорно, но по-голям проблем бе, че при центрирането нападателят на Тотнъм бе в засада. От бялата точка Кейн не допусна грешка.

До края властваха нервите, а малко преди края Арсенал получи дузпа за спорно нарушение срещу Обамеянг от страна на Давинсон Санчес. Потърпевшият застана зад топката, но неубедителното му изпълнение в десния ъгъл на Лорис не затрудни световния шампион и резултатът остана непроменен.

В последните секунди реферът Антъни Тейлър показа червен картон на Лукас Торейра за грубо нарушение срещу Дани Роуз.