Дортмунд спря празненствата на Байерн

Байерн се провали при дузпите срещу Борусия Дортмунд.

Байерн се раздели с възможността да спечели требъл през този сезон, след като отпадна на полуфинал за Купата на Германия срещу Борусия Дортмунд. Баварците отстъпиха 0:2 след изпълнение на дузпи, след като редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Така хората на Пеп Гуардиола няма да могат да защитят трофея спечелен миналия сезон и изпуснаха възможността да станат първия тим взел Купата на Германия три пъти поред.

В последните 4 сезона Байерн и Борусия винаги се срещат за Купата на Германия. През 2012 г. Дортмунд победи с 5:2 на финала, а последните два сезона Байерн отстраняваше жълто-черните.

Сега мача бе на "Алианц Арена" в Мюнхен и бе първия след като баварците бяха официално короновани като шампиони в неделя.

Роберт Левандовски откри резултата за Байерн в 30-ата минута. Той се измъкна от защитата на Борусия, първия му удар отиде в страничната греда, но топката се върна при него и той от малък ъгъл я промуши в мрежата. Левандовски вкара в трети пореден мач срещу бивщия си тим.

След паузата Байерн пропусна 2 златни положения за втори гол. Томас Мюлер видя как вратаря Лангерак спаси удара му, а после Левандовски уцели напречната греда. Реферът пък подмина дузпа за игра с ръка на Шмелцер.

Постепенно Борусия се активизира и тръгна в атака. Гостите изравниха в 75-ата минута. Михтарян получи топката отляво и я центрира към далечната гредата където Пиер-Емерик Обемеянг я засече почти от аутлинията. Нойер се намеси, но чак след като топката беше преминала вече голлинията и съдиите правилно посочиха центъра.

След този гол до края на редовните 90 минути Борусия имаше още две положения, но ги пропусна. Марко Ройс се измъкна и стреля по диагонала, но Нойер с прекрасен рефлекс спаси. После вратаря на Байерн отрази и шут от дистанция.

Стигна се до продължения. Там Байерн пропусна своите щансове. Бастиян Швайнщайгер не уцели вратата от няколко метра, а после видя как вратаря Мич Лангерак спаси с крак удара му от упор. Борусия остана с 10 души след като резервата Кевин Кампъл бе изгонен за два жълти картона.

Стигна се до дузпи и там бяха големите куриози. Филип Лам изпълни първи, но при удара по топката се подхлъзна и я прати встрани. Илкай Гюндоган изведе Борусия напред. Чаби Алонсо бе втория изпълнител за Байерн и се подхлъзна по същия начин като Лам.

Себастиян Кел направи 2:0 с хладнокръвно изпълнение. Трети за Байерн стреля Марио Гьотце, но вратаря Лангерак спаси удара му. Мануел Нойер обаче отрази следващата дузпа изпълнена от Матс Хумелс. Вратарят на Байерн сам изпълни четвъртия удар и прати топката в гредата, с което класира Борусия напред.

За първи път в историята си Байерн пропуска всичките си дузпи при лотарията независимо в кой турнир. Борусия Дортмунд пък спечели пети пореден полуфинал за Купата на Германия.

Жълто-черните отиват на финала в Берлин на 30 май. Съперник ще бъде Арминия Билефелд или Волфсбург. Това ще бъде и последния мач на Юрген Клоп начело на Борусия, защото той се оттегля в края на сезона.