Арсенал, Сити и Тотнъм бият за Купата на ФА

Четвъртият кръг на турнира за Купата на ФА не поднесе кой знае какви изненади. Единственото изключение се оказа победата на Шрюсбъри от Лига 1 срещу Шефилд Уензди.

Тотнъм спечели като гост с 4:1 срещу Колчестър, а Арсенал победи у дома Бърнли с 2:1.

И петте гола в мача на Тотнъм станаха без участието на играчите на Колчестър. За лондончани Насер Шадли вкара два гола, а по едно попадение добавиха Ерик Диер и Томас Келър. Бен Дейвис си отбеляза автогол и това се оказа почетното попадение за домакините, като то падна в 80-ата минута при 3:0 за Тотнъм.

Доста по-оспорван се оказа мачът на Арсенал - домакините поведоха с гол на Кейлъм Чембърс в 19-ата минута, но гостите изравниха чрез Сам Воукс след половин час игра. 8 минути след началото на второто полувреме Алексис Санчес оформи победата на Арсенал.

Манчестър Сити не срещна проблеми при гостуването си на Астън Вила и победи с 4:0. Хеттрик за Сити отбезяла Келечи Ихеначо, а четвъртото попадение беше дело на Рахийм Стърлинг.

Други резултати от IV кръг на турнира за Купата на ФА: Болтън - Лийдс 1:2, Бъри - Хъли Сити 1:3, Кристъл Палас - Стоук Сити 1:0, Нотингам Форест - Уотфорд 0:1, Оксфорд Юнайтед - Блекбърн 0:3, Портсмут - Борнемут 1:2, Рединг - Уолсол 4:0, Шрюсбъри - Шефилд Уензди 3:2, Уест Бромич Албион - Питърборо Юнайтед 2:2.