Фиорентина попари Интер в края и вбеси Конте

Фиорентина изкопчи равенство срещу Интер.

Фиорентина спря Интер с късен гол - 1:1 във Флоренция в късното неделно дерби на Ботуша.

19-годишният сръбски нападател Душан Влаович преодоля Самир Ханданович по диагонала във втората минута на добавеното време и прати в еуфория виолетовите трибуни.

Интер се виждаше с три точки и преднина от 2 на върха пред Ювентус, а сега ще трябва да се задоволи с равен актив и по-добра голова разлика.

Влаович изригна с гола си, който е втори за него в Серия "А" в дебютния му сезон.

Попадението в края влуди Антонио Конте, треньора на Интер. Неговият тим владееше топката в половината на съперника, а допусна контраатака двама на двама, което е груба тактическа грешка.

Влаович пък така намери топката при удара, че тя стана неспасяема.

В другия късен неделен мач Рома победи у дома с 3:1 СПАЛ и се намести на четвърто място.