Де Хеа провали Испания в контрола

Де Хеа подари равенството на швейцарците.

Испания записа неочаквано реми в предпоследната си контрола преди Световното първенство, завършвайки 1:1 с Швейцария във Виляреал.

Давид де Хеа сбърка фатално за гола на гостите, а в същото време техният вратар Ян Зомер блесна със страхотни спасявания.

В 29-ата минута Испания поведе с фантастичния гол на Алваро Одриосола. Давид Силва овладя отляво в наказателното поле и опита центриране. То беше блокирано, а при втория опит плеймейкърът вдигна топката към дъгата. Там чакаше Одриосола, който с десния крак нанесе много красиво воле. За играча на Реал Сосиедад това беше дебютен гол с екипа на Испания.

Ла Фурия продължи да създава много положения, но противно на логиката Швейцария изравни в 62-рата минута.

Защитата на Испания допусна груба колективна грешка, като остави Лихтщайнер да получи съвсем сам отдясно в наказателното поле. Капитанът на "часовникарите" отправи фалцов шут към долния десен ъгъл на Де Хеа и изглеждаше, че вратарят държи нещата под контрол. Стражът обаче изпусна топката точно пред погледа на дотичалия Рикардо Родригес, за когото не бе проблем да вкара отблизо за крайното 1:1.

Ла Роха ще изиграе още една проверка преди Мондиала срещу Тунис на 9 юни.